Biblioteka

Opiekun: mgr Katarzyna Buszka
Poniedziałek       745 – 1345
Wtorek              745 – 1345
Środa                 745 – 1345
Czwartek            745 – 1345
Piątek                 745 – 1345

 

Z życia biblioteki

 

 

Projekty zrealizowane z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki:,,Yellow bahama …”- nocą, Baśnie śląskie- poznajemy gwarę, Cykl bajek biblioterapeutycznych, Czytanie  w plenerze, Dzień Europejczyka, Gdybym była…, Środowe głośne czytanie w świetlicy, Jak czytać książki kucharskie? Kto ty jesteś? Moja ulubiona postać z bajki, Nasi skrzydlaci przyjaciele, Nasz region w literaturze i malarstwie, Noc bibliotek, Pisać każdy może, Stragan z książkami, Szkolne Święto  Dyni, Tydzień bibliotek ,,Biblioteka inspiruje”, W krainie smoków, Za niebieskimi drzwiami, Zaczarowany świat Juliana Tuwima.

 

Uczniowie klas czwartych z naszej szkoły : Bartosz Chamera, Adam Budny i Dominik Pieczak przystąpili do Regionalnego Konkursu Czytelniczego z cyklu ” W baśniowym świecie” ” Znam baśnie śląskie” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Zabrze. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu dnia 18 maja 2016 r. Głównym celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania i rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich, utrwalenie wiedzy na temat baśni jako gatunku literackiego, rozbudzanie zainteresowania baśniami oraz propagowanie kultury śląskiej. Do konkursu przystąpiło 31 uczestników i ich opiekunów z 11 szkół z 5 miast województwa śląskiego: Bytomia, Radzionkowa, Rudna, Miasteczka Śląskiego i Zabrza. Konkurs adresowany był do uczniów klas czwartych, którzy zmierzyli się z dziewięcioma trudnymi zadaniami z treści pięciu śląskich baśni. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że to właśnie uczeń naszej szkoły Bartosz Chamera zajął zaszczytne 1 miejsce. GRATULUJEMY Bartkowi.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

 

 

 

 

15 lutego w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się konkurs o tematyce nawiązującej do Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w którego organizację czynnie włączyła się nasza pani bibliotekarka Katarzyna Buszka. Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem

Jak książki naszych marzeń trafiły do szkoły.

Pani Kasia Buszka czyta uczniom książkę

Mariusza Szczygielskiego „Za niebieskim drzwiami”

Gry i zabawy w bibliotece

Biblioterapia

Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem